AC Voltage Sensor CYVS11-12S3, Output: tracing voltage 5 V AC , Power Supply: +12 V DC
| Quantity | Unit price |
|---|---|
Prices incl. VAT excl. Shipping Costs
Article not in stock, Delivery time 3-4 Weeks
- Article-Nr: CYVS11-12S3-0.5-10V
- Serial-Nr: CYVS11-xnS3
- Request on this Article
- Data sheet download
Information about product safety:
Manufacturer/ EU Responsible Person:
Company name: ChenYang Technologies GmbH & Co.KG
Address: Markt Schwabener Str. 8; 85464 Finsing; Deutschland
E-Mail: info@chenyang.de
Phone: +49 8121 2574100
| Current Type: | AC |
| Output Signal: | tracing voltage 0-5V AC |
| Accuracy: | 0,5% |
| Response Time: | ≤300ms |
| Isolation voltage: | 2.5 kV DC, 1min |
| Operating Temperature: | -10°C ~ +60°C |
| Power Supply: | +12V DC |